ظریه تحریف مدعی است که خدا اجازه داد کتاب مقدس تحریف شود، زیرا انسان ها به کلام الهی توجه نشان نمی دادند! آیا این ادعا درست است؟

ظریه تحریف مدعی است که خدا اجازه داد کتاب مقدس تحریف شود، زیرا انسان ها به کلام الهی توجه نشان نمی دادند! آیا این ادعا درست است؟
ظریه تحریف مدعی است که خدا اجازه داد کتاب مقدس تحریف شود، زیرا انسان ها به کلام الهی توجه نشان نمی دادند! آیا این ادعا درست است؟

تاریخ نشان داده که بسیاری از یهودیان و مسیحیان به کتاب مقدس وفادار بوده اند. مخالفت دولت های بت پرست (مانند امپراطوری روم) با پیروان خدای حقیقی سبب شد تا شمار زیادی از رهبران و پیروان دو آئین یهودیت و مسیحیت دستگیر، شکنجه و حتی به شهادت برسند.

اگر خدا می دانست که عده زیادی به کلام او وفادار می مانند، چرا ناگهان تصمیم گرفت تا کتاب مقدس را باطل کرده و زمینه را برای تحریف مهیا سازد و بدین ترتیب قرن ها یا هزاران سال مردم (از جمله افراد وفادار) در جهالت، سرگردانی و گناه به سر ببرند؟

خداوند به ابراهیم گفت:» اگر چنانچه ده آدم درستکار در سدوم و عموره (شهرهای فاسد و بت پرست روزگار باستان) باشند، آن شهرها را نابود نخواهم کرد» (پیدایش فصل ۱۸ آیه ۳۲). ابراهیم نیز به خدا چنین گفت:»یقین دارم که تو درستکاران را با بدکاران هلاک نخواهی نمود. چطور ممکن است با درستکاران و بدکاران یکسان رفتار کنی؟ آیا داور تمام جهان از روی عدل و انصاف داوری نخواهد کرد؟» (پیدایش فصل ۱۸ آیه ۲۵).

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s