ادعای داروین: منشاء نهنگ، اسب آبی بوده است!

در کتاب «منشاء گونه ها» داروین مدعی شده که اسب آبی بعد از گذراندن مراحل تکامل به نهنگ تبدیل شده است!

یک. اعتقاد به این ادعای داروین از ایمان به خدا و باور به معجزات، به مراتب عجیب تر است! طبق نگرش داروین، اسب آبی با تغییراتی نه فقط به موجود عظیم الجثه دریایی تبدیل شده، بلکه به سونار (رادار طبیعی که برای هدایت نهنگ و دلفین در دریا و نیز شناسایی شکار به کار می رود)، مکانیسم شنا کردن در عمق دریاها و اقیانوس ها… مجهز گردیده و نکته عجیب تر آن که وزن نهنگ چندین برابر وزن اسب آبی است!
با این توصیف، تکامل باوران بدون شک و تردید، نظریه تکامل اسب آبی به نهنگ را کاملا می پذیرند و داروین در نزد آنان، هم چنان محبوب و مورد ستایش است.

دو. بررسی بر دی ان ای نهنگ و هم چنین شواهد فسیل ها، ادعای داروین را تایید نمی کنند. تاکنون هیچ گونه فسیلی مبنی بر تکامل اسب آبی به نهنگ یافت نشده است. تکامل گرایان امیدوارند در آینده با کشف پیوندهای گمشده میان اسب آبی و نهنگ، ادعای داروین ثابت گردد.

بر روی کاغذ، تخیل نقاش را مشاهده می کنیم که گام به گام نظریه داروین را به تصویر درآورده است، در حالی که وقتی به موزه های آثار طبیعی می روید، فسیل های مراحل تکامل اسب آبی به نهنگ وجود ندارند.

یکی از دانشمندان متعصب تکامل گرا به نام نیلز الدریج در کتابش تحت عنوان «پیروزی تکامل و شکست آفرینش گرایی» (صفحه ۴۹) چنین اظهار نظر کرد:»بررسی بر روی فسیل ها نشان می دهد که در دوران طولانی تغییرات جزئی بوده و یا اصلا تکاملی رخ نداده است».

نویسنده مقاله: مهران پورپشنگ

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s