ادعای مخالفان: کتاب مقدس می گوید که از بالای کوه می توان تمام کشورهای جهان را مشاهده کرد!

ادعای مخالفان: کتاب مقدس می گوید که از بالای کوه می توان تمام کشورهای جهان را مشاهده کرد!
ادعای مخالفان: کتاب مقدس می گوید که از بالای کوه می توان تمام کشورهای جهان را مشاهده کرد!

مخالفان مسیحیت ادعا می کنند که کتاب مقدس تعلیم می دهد که زمین کروی شکل است (اشعیاء فصل ۴۰ آیه ۲۲)، اما در لوقا فصل ۴ آیه ۵ تعلیم می دهد که شیطان جهان را از بالای کوه به مسیح نشان داد! مخالفان می پرسند:»آیا می توان از بالای کوه تمام کشورهای جهان مثلا استرالیا، مکزیک، کانادا، روسیه، ژاپن، آلمان… را مشاهده کرد؟»

۱٫ مخالفان مسیحیت سرانجام پذیرفتند که کتاب مقدس هزاران سال قبل به کروی بودن زمین اشاره کرد. نسخه های کتاب اشعیاء نبی که متعلق به قبل از میلاد می باشند، در موزه ها موجود است.

۲٫ در لوقا فصل ۴ آیه ۵ می خوانیم:»شیطان، مسیح را به بالای کوهی برد و در یک چشم به زدن تمام ممالک دنیا را به او نشان داد».

عبارت کلیدی در این آیه «در یک چشم به زدن» است. به عبارت دیگر، «در یک لحظه» شیطان جهان را به مسیح نشان داد. اگر به شیطان اعتقاد دارید، بنابراین باید بپذیرید که او دارای قدرت محدود مافوق طبیعی است. او به مراتب قوی تر از انسان می باشد و به نیروهایی همچون معجزه مجهز است. مسیح از چشم انداز شیطان، جهان را برای لحظه ای تماشا کرد. این واقعیت است که مسیح بر فراز کوهی بود، اما شیطان با قدرت شگفت انگیز خود توانست فیلم کوتاهی از حکومت های جهان را بر پرده آسمان به نمایش درآورد. در واقع شیطان رویایی را به مسیح نشان داد.

هالیوود نیز به کارخانه رویاسازی معروف شده. امروزه اگر به دیزنی لند بروید، پروژکتورها فیلم های واقعی یا انیمیشن را بر روی آسمان شب به شما نشان می دهند. بخشی از این فیلم به معرفی ممالک جهان اختصاص دارد!

۳٫ لوقا نوشت:»در یک چشم به زدن تمام ممالک دنیا را به او نشان داد». گاهی تیتراژ فیلم های مستند چندین تصویر را هم زمان پخش می کنند. مثلا تصویری از هنگ کنگ در کنار تصاویر برلین، لندن، مسکو به طور هم زمان به نمایش درمی آیند.

فرض کنید شما در اتاق پذیرایی منزل تان هستید و مستند «نگاهی به کشورهای جهان» را تماشا می کنید. اگر ادعا کنید که من از خانه ام چند کشور را در یک لحظه دیدم، هیچکس به شما نمی خندد، چون همه می دانند از طریق تلویزیون و کامپیوتر می توان نقاط دیدنی دنیا را تماشا کرد، بدون آن که نیازی به سفر باشد.

۴٫ مسیح و شیطان، آدم های عادی در دوران باستان نبودند. مورخان غیر مسیحی قرن اول میلادی درباره معجزات مسیح، زنده شدن او و صعودش به آسمان گزارش داده اند.

۵٫ «بعد زمان» در نزد خدا و شیطان مانند انسان نیست. شاید مطابق زمان بندی انسان، «نمایش کشورهای دنیا» توسط شیطان، ساعت ها به طول انجامیده است!

نویسنده مقاله: مهران پورپشنگ

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s