مسیحیت چیست و مسیحیان به چه چیزی ایمان دارند؟

مسیحیت چیست و مسیحیان به چه چیزی ایمان دارند؟
مسیحیت چیست و مسیحیان به چه چیزی ایمان دارند؟

در اول قرنتینیان فصل ۱۵ آیه های ۱تا۴ اینچنین می خوانیم :((الان ای برادران شما را از انجیلی که به شما بشارت دادم اعلام می نمایم که آن را پذیرفتید و در آن قائم می باشید. و بو سیله آن نجات می یابید به شرطی که آن کلامی را که به شما دارم محکم نگاه دارید والا عبث ایمان آوردید.زیرا اول به شما سپردم  آنچه نیز یافتم که مسیح برحسب کتب در راه گناهان ما مرد))

اعتقاد وایمان مسیحی در این ایات مشخص است.آنچه که مسیحیت را در مقایسه با ادیان دیگر منحصر فرد می کند این است که مسیحت بیش از آنکه در رابطه با مراسم مذهبی باشد در مورد یک رابطه و مشارکت شخصی است. شخص مذهبی بجای انکه خود را مجبور به اطاعت از امر و نهی های مذهبی  نماید این هدف را دنبال می کند که رابطه نزدیک با خدای پدر داشته باشد.ایجاد این رابطه تنها حاصل کار مسیح و عملکرد روح القدس در زندگی مومنین است.

مسیحیان بر این عقیده اند که کتاب مقدس کلام الهام شده الهی وفاقد هر گونه اشتباه می باشد. به همین دلیل آنها ایمان دارند که تعلیم کتاب مقدس در هر زمینه ای صحیح ترین.با نفوذترین.ومقتدرترین نظر است.(دوم تیموتاوس۱۶:۳) مسیحیان به یک خدای واحد ایمان دارند که سه شخصیت است:پدر «پسر» روح القدس. مسیحیان که هدف خاص خدا از آفرینش انسان این بوده است که انسان با خدا رابطه داشته باشد»اما گناه تمام بشریت را از خدا جدا ساخت(رومیان ۱۲:۵ و ۲۳:۳). مسیحیت تعلیم می دهد که عیسی مسیح خدای کامل وانسان بی نقصی بود که بر این جهان خاکی قدم نهاد(فیلیپیان۱۱/۶:۲) وبر صلیب جان داد.مسیحیان ایمان دارند که عیسی مسیح پس از مرگ مدفون شد ‹روز سوم از میان مردگان برخاست.و الان بر دست راست خدای پدر نشسته است تا برای ایمانداران شفاعت کند(عبرانیان ۲۵:۷)پیغام مسیحیت اعلام این حقیقت است که مرگ مسیح بر روی صلیب برای پرداخت جریمه گناه تمام بشر کافی وبسنده است. واین همان عاملی است که رابطهء گسیخته را بین خدا وانسان را باسازی می کند.(عبرانیان۱۴/۱۱:۹٫٫۱۰:۱۰/رومیان۲۳:۶ و۸:۵)

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s