تهدید و اِعمال خشونت به یک فعال مسیحی ساکن سوئد

تهدید و اِعمال خشونت به یک فعال مسیحی ساکن سوئد
تهدید و اِعمال خشونت به یک فعال مسیحی ساکن سوئد

یک فعال مسیحی که در کشور سوئد پناهنده است، از سوی اشخاصی در حالی مورد تهدید و اِعمال خشونت قرار گرفته است که باداشتن برگه قبولى از طرف سازمان ملل در کشورسوئد پناهنده مى باشد و می بایست مورد حمایت سازمان ملل باشد.

پیام مایلی فعال مسیحی ساکن سوئد که به خاطر خطرات جانى به ترکیه پناه برده و خود را به سازمان ملل معرفى کرده است و پس از آن نیز به مدت سه سال در کلیسا بعنوان مبشر و خدمات مختلف  در این کشور فعالیت های خود را ادامه داده است . اما در راستای فعالیت هایش مورد اذیت و آزار از طرف مردم و پلیس شهر قرار مى گرفته، به دلیل نداشتن امنیت جانى از ترکیه خارج شده و در کشور سوئد پناهنده شده است.

وی پس از مدت پانزده ماه اقامت در سوئد و پس از نوشتن آخرین مقاله اعتراضی اش نسبت به اعدامها و برخورد حکومت با مردم که با موضوع «مقایسه امام اول شیعیان با فقه جمهوری اسلامى» بود، مورد تهدید قرار گرفته است.

گفتنی ست که یکى از فعالیتهاى اصلى وی نوشتن مقالات برعلیه اسلام و مقایسه دین اسلام با مسیحیت و حتى اندیشه هاى امروزی بوده است.

آقای مایلی در این باره می گوید: «اولین بار کتاب مقدسم را به همراه کتاب اسلام و تروریسم از سطل آشغال پیدا کردم و بار دوم با تهدید به مرگ روبرو شدم که پس از آن با اطلاع رسانى به مسولین اقامتگاهم از وسایل هم اتاقیم که یک عرب از شهر کربلاى عراق بود تعداد سه عدد قمه کشف کردند که بعد از آن به پلیس اطلاع دادند که پلیس هم گذرا از این موضوع رد شد ».

وی در ادامه افزود: مامورین اقامتگاهم با لفظ طنز آمیزى بعد از این تهدید از من خواستند که مسیحى بودنم را مخفى نگاه دارم که با عکس العمل تند من مواجه شدند که به آنها گفتم در ایران باید در خفقان اسلامى و حکومتى لال مى ماندم و در ترکیه بخاطر مسیحى بودنم با اهانت و از دست دادن کارم و تهدید به دیپورتم به ایران مواجه مى شدم چون بخاطر مسیحى بودنم از من نفرت داشتند و الان که در سوئد هستم باید ساکت باشم و حقیقت زندگیم را مخفى نگه دارم چرا ؟؟؟

وى افزود «با اینکه برگه قبولى سازمان ملل ترکیه را در دست دارم و تحت پوشش اداره مهاجرت کشور سوئد نیز هستم، می بایست مورد محافظت مى بودم آنها در ابتدا اتاقم را تغییر و با دو عرب مسلمان دیگر قرار دادند که زیر بار نرفتم و حتى وارد اتاق نشدم. پس از اعتراضات من، بار دوم فقط محل زندگی مرا تغییر دادند و به اقامتگاه دیگرى منتقل کردند».

لازم به ذکر است که این فعال مذهبی به دلیل فعالیت هایش همچنان از سوی اشخاصی که وی را مورد تهدید قرار می دهند، احساس امنیت نمى کند . و پلیس بعد از این تهدید حتى سراغى از خود پیام و وضعیت روحى اش نگرفته است .)

Advertisements

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s