سالگرد قتل کشیش فرانسوی توسط تروریست‌های اسلامگرا

مسئولان کلیسای کاتولیک می‌گویند کلیسا بعد از تحقیق، شهادت خواهد داد که کشیش “ژاک هامل” در مواجهه با مرگ رفتاری “انجیلی” و قدیسانه داشته است.

به گزارش «محبت نیوز» مطبوعات فرانسه از کشیشی تجلیل کردند که یک سال پیش به دست تروریست‌های اسلامی در کلیسا به قتل رسید. کلیسای کاتولیک اینک در فکر “قداست” این روحانی است و قصد دارد که وی را به طور رسمی “شهید” اعلام کند.

روزنامۀ فیگارو تیتر صفحۀ اول را به سالگرد مرگ کشیش فرانسوی اختصاص داده که توسط تروریست اسلامگرا به قتل رسید. پارسال در کلیسایی در یک شهر کوچک فرانسه دو تروریست کشیش ٨۴ ساله را سر بریدند. این جنایت هولناک آنهم در کلیسا فرانسوی‌ها را سخت تکان داد.

فیگارو در سرمقاله‌اش یادآوری می‌کند که به گفتۀ حاضران در کلیسا، آخرین سخن کشیش سالخورده خطاب به تروریست‌ها عبارت “برو شیطان” (یا دور شو شیطان) بوده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، این عبارت در مسیحیت بسیار معروف است (Vade retro satana) . در عهد جدید آمده است که عیسی مسیح هنگامی که با شیطان روبرو شد این جمله را به زبان آورد. شاید ادای این جمله توسط کشیش، یکی از انگیزه‌های کلیسای کاتولیک باشد که قصد دارد وی را پس از مرگ به مقام قداست برساند.

مسئولان کاتولیک می‌گویند کلیسا بعد از تحقیق، شهادت خواهد داد که کشیش “ژاک هامل” در مواجهه با مرگ رفتاری “انجیلی” و قدیسانه داشته است.

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s