آیا ممکن بود کتاب های بیشتری به کتاب مقدس اضافه می شدند؟

آیا ممکن بود کتاب های بیشتری به کتاب مقدس اضافه می شدند؟
آیا ممکن بود کتاب های بیشتری به کتاب مقدس اضافه می شدند؟
 هیچ دلیل وجود ندارد که باور داشته باشیم خدا بخواهد که مکاشفات بیشتری را به کلام خود اضافه کند. کتاب مقدس دقیقاً با آغاز بشریت یعنی پیدایش شروع می شود و با پایان بشریت که ما آن را مکاشفه می دانیم به پایان می رسد. هر چیزی که در این بین است برای منفعت ما به عنوان ایمانداران است تا با حقیقت خدا در زندگی روزانه خود قدرت گیریم. از دوم تیموتائوس فصل ۳ آیه های ۱۶ تا ۱۷ این مطلب را می دانیم که:»در واقع تمام قسمت‌های کتاب مقدس را خدا الهام فرموده است. از این جهت، برای ما بسیار مفید می‌باشد، زیرا کارهای راست را به ما می‌آموزد، اعمال نادرست را مورد سرزنش قرار می‌دهد و اصلاح می‌کند، و ما را بسوی زندگی خداپسندانه هدایت می‌نماید. خدا بوسیلۀ کلامش ما را از هر جهت آماده و مجهز می‌سازد تا به همه نیکی نماییم».

اگر کتاب های بیشتری به کتاب مقدس افزوده می شد، معادل با این است که بگوییم کتاب مقدسی که امروز در دست داریم ناقص است و تمام آنچه را که نیاز به دانستن داریم، به ما نمی گوید. این موضوع مستقیماً به کتاب مکاشفه مربوط است. مکاشفه فصل ۲۲ آیه های ۱۸ تا ۲۰ حقیقت مهمی را درباره افزودن به کلام خدا به ما تعلیم می دهد:»به کسی که پیشگویی‌های این کتاب را می‌شنود با صراحت می‌گویم که اگر به نوشته‌های این کتاب چیزی اضافه کند، خدا بلاهای این کتاب را بر سرش خواهد آورد. و اگر از این پیشگویی‌ها مطلبی کم کند، خداوند او را از درخت حیات و شهر مقدس که آن را شرح دادم، بی‌نصیب خواهد ساخت.»

ما تمام آنچه که نیاز داریم را در ۶۶ کتاب کتاب مقدس کنونی داریم. حتی یک موقعیت خاص هم در زندگی مان وجود ندارد که نتوانیم به کتاب مقدس ارجاع دهیم. آنچه که در پیدایش شروع شده، در مکاشفه به سرانجام و نتیجه می رسد. کتاب مقدس، مطلقاً کامل و کافی است. آیا خدا می توانست به کتاب مقدس بیفزاید؟ البته که می توانست. اما، هیچ دلیلی از لحاظ کتاب مقدسی یا الهیاتی وجود ندارد که قصد چنین کاری را داشته و یا اینکه نیازی برای این کار باشد.

منبع: http://www.gotquestions.org

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s