چگونه می توان آمُرزش الهی را دریافت نمود؟

جواب: اعمال رسولان فصل ۱۳ آیه ۳۸ به ما می گوید که: «برادران، توجه کنید! در این عیسی برای گناهان شما امید آمرزش هست .»

آمُرزش گناهان چیست و چرا من به آن احتیاج دارم؟
«آمُرزش» یعنی پاک کردن، گذشتن از تقصیر، و بخشیدن قرض. وقتی نسبت به کسی بدی می کنیم، از او طلب بخشش می کنیم تا بتوانیم رابطه آسیب دیده خود با او را دوباره احیا کنیم. آمُرزش بدین معنی نیست که یک فرد استحقاق و لیاقت آمرزش را دارد. در واقع هیچکس لیاقت و استحقاق بخشیده شدن را ندارد. آمرزش عملی ناشی از محبت، رحمت و بخشش است. آمرزش تصمیمی است که شخص بخشنده ،علی رغم تمام بدی هایی که از طرف مقابل دیده است، می گیرد تا کینه و کدورتی از او در قلب خود نگه ندارد.

کتاب مقدس تعلیم می دهد که همۀ ما محتاج بخشش خداوند هستیم. ما آدمیان، همه گناه کرده ایم. خدا در جامعه فصل ۷ آیه ۲۰ به ما می گوید: «در دنیا آدم کاملاً درستکاری وجود ندارد که هر چه می‌کند درست باشد و هرگز خطایی از او سر نزند.» در اول یوحنا فصل ۱ آیه ۸ می خوانیم: «اگر بگوییم گناهی نداریم، خود را فریب می‌دهیم و از حقیقت گریزانیم.» گناه، به هرشکل و اندازه که باشد، سرکشی و نافرمانی از خداست (مزامیر فصل ۵۱ آیه ۴). در نتیجه، همۀ ما بطور جدی مُحتاج آمُرزش الهی هستیم. اگر گناهان ما آمرزیده نشوند، تمام ابدیت را در عذاب بسر خواهیم برد؛ عذابی که نتیجۀ گناهان خود ماست (متی فصل ۲۵ آیه ۴۶ ؛ یوحنا فصل ۳ آیه ۳۶).

من چگونه می توانم آمرزش الهی را دریافت کنم؟
خوشبختانه خداوند مهربان و بخشنده است. او بسیار مشتاق بخشیدن گناهان ما می باشد ! دوم پطرس فصل ۳ آیه ۹ خاطر نشان می سازد: «… در واقع، او صبر می‌کند و فرصت بیشتری می‌دهد تا گناهکاران توبه کنند، چون نمی‌خواهد کسی هلاک شود.» بنابراین، خدا می خواهد که ما بخشیده شویم و به همین خاطر راه نجات و بخشایش را برای ما فراهم کرده است.

تنها مجازات عادلانه برای گناهان ما مرگ می باشد. بخش اول رومیان فصل ۶ آیه ۲۳ می گوید: «مزد گناه مرگ است….» مرگ ابدی آن چیزی است که در قبال گناه نصیب ما خواهد شد. خدا، مطابق نقشۀ کامل خویش، در شخص عیسی مسیح، جسم انسانی به خود گرفت (یوحنا فصل ۱ آیه های ۱ و ۱۴). مسیح با مرگ خود برروی صلیب جریمه ای که ما مستحق آن بودیم (یعنی مرگ) را پرداخت. دوم قرنتیان فصل ۵ آیه ۲۱ به ما تعلیم می دهد که: «زیرا خدا بار گناهان ما را بر دوش مسیح بی‌گناه گذاشت، تا ما بعنوان پیروان او، آنطور که مورد پسند خداست، نیک و عادل شویم.» مسیح بر روی صلیب مُرد؛ او با مرگ خود جریمۀ گناهان ما را پرداخت! در مقام خدا، مرگ عیسی مسیح آمرزش الهی را برای همۀ گناهکاران فراهم کرد. اول یوحنا فصل ۲ آیه ۲ به ما می گوید: «او کسی است که تاوان گناهان ما را داده تا خدا ما را هلاک نسازد؛ او با این کار، رابطه‌ای دوستانه میان خدا و ما بوجود آورده است. او نه فقط برای گناهان ما، بلکه برای گناهان تمام مردم جهان فدا شد.» مسیح دوباره زنده شد و پیروزی خود بر گناه و مرگ را اعلام نمود (اول قرنتیان فصل ۱۵ آیه های ۱ تا ۲۸). سپاس خداوند را، که بواسطۀ مرگ و رستاخیز عیسی مسیح بخش دوم رومیان فصل ۶ آیه ۲۳ تحقق می یابد: «… اما هر که به خداوند ما عیسی مسیح ایمان آورد، پاداش او از خدا زندگی جاوید است..»

آیا می خواهید گناهانتان بخشیده شود؟ آیا شما در درون خود از احساس گناه و تقصیری که نمی توانید از دست آن خلاص شوید، رنج می برید؟ اگر به عیسی مسیح به عنوان نجات دهندۀ خود ایمان آورید، گناهان شما بخشیده خواهد شد. در افسسیان فصل ۱ آیه ۷ می خوانیم: «لطف و فیض خدا نسبت به ما بقدری زیاد بود که حتی حاضر شد به قیمت خون فرزندش تمام گناهان ما را ببخشد و ما را نجات دهد.» عیسی مسیح قرض ما را پرداخت نمود تا ما بخشیده شویم. آنچه که شما باید انجام دهید این است که ایمان آورید عیسی مسیح بر روی صلیب مُرد تا گناهان شما بخشیده شوند، و از خدا بخواهید تا بواسطۀ عیسی مسیح شما را ببخشد. در این صورت مُطمئن باشید که بخشیده شده اید. یوحنا فصل ۳ آیه های ۱۶ و ۱۷ حاوی این پیغام بی نظیر است: » زیرا خدا بقدری مردم جهان را دوست دارد که یگانه فرزند خود را فرستاده است، تا هر که به او ایمان آورد، هلاک نشود بلکه زندگی جاوید بیابد. خدا فرزند خود را فرستاده است نه برای اینکه مردم را محکوم کند بلکه بوسیله‌‌ او نجاتشان دهد.»

آیا می توان آمُرزش الهی را به این سادگی دریافت نمود؟
بله، به همین سادگی. آمُرزش الهی را نه میتوان خرید، و نه با انجام اعمال خاصّی آن را بدست آورد. آنچه شما میتوانید انجام دهید این است که بخشش گناهان را بواسطه ایمان دریافت کنید؛ بخششی که خدا فقط از روی مهربانی و رحمت خود، عطا می کند. اگر مایل هستید عیسی مسیح را به عنوان نجات دهندۀ خود بپذیرید، میتوانید به این روش دعا کنید. ولی این حقیقت را همیشه بیاد داشته باشید که گفتن و یا تکرار این دعا (و یا هر دعای دیگر) باعث نجات شما نمیشود. نجات واقعی تنها با اعتماد قلبی به عیسی مسیح که بر روی صلیب گناهان ما را آمرزید دریافت میشود. این دعا راه ساده ای است برای ابراز ایمان و قدردانی شما از خدایی که راه نجات را برای شما فراهم کرد. «خداوندا، می دانم که بر ضّد تو گناه کرده ام و مستحق مجازات می باشم. اما می دانم که عیسی مسیح، مجازاتی را که من شایستۀ آن بودم بر خود گرفت تا من بتوانم بوسیلۀ ایمان به او آمرزیده شوم. از گناه خود توبه میکنم و برای نجات فقط به تو اعتماد میکنم. تو را شکر می کنم که به خاطر لطف و مهربانی عظیمی که داری، گناهانم را بخشیدی و به من زندگی ابدی عطا کردی. آمین.

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s