چطور می توانیم صدای خدا را تشخیص دهیم؟

این سوال بسیاری از مردم در طول تاریخ بوده است. سموئیل صدای خدا را شنید، اما آنرا تشخیص نداد تا وقتیکه بوسیله عیلی راهنمایی شد (اول سموئیل فصل ۳ آیه های ۱ تا ۱۰). جدعون به شکل جسمانی خدا را دید، و هنوز از آنچه شنیده بود شک داشت تا حدی که نه یکبار، بلکه سه بار از خدا نشانه ای خواست، (داوران فصل ۶ آیه های ۱۷ تا ۲۲، آیه های ۳۶ تا ۴۰). وقتی ما برای شنیدن صدای خدا گوش فرا می دهیم، چطور می توانیم بدانیم اوست که با ما صحبت می کند؟ اول از همه، ما چیزی داریم که جدعون و سموئیل نداشتند. ما کتاب مقدس کامل، کلام الهام شده خدا را داریم که بخوانیم، مطالعه کنیم، و در آن تعمق کنیم. «در واقع تمام قسمت‌های کتاب مقدس را خدا الهام فرموده است. از این جهت، برای ما بسیار مفید می‌باشد، زیرا کارهای راست را به ما می‌آموزد، اعمال نادرست را مورد سرزنش قرار می‌دهد و اصلاح می‌کند، و ما را بسوی زندگی خداپسندانه هدایت می‌نماید. خدا بوسیلۀ کلامش ما را از هر جهت آماده و مجهز می‌سازد تا به همه نیکی نماییم » (دوم تیموتائوس فصل ۳ آیه های ۱۶ تا ۱۷). وقتی ما درباره یک موضوع بخصوص و یا تصمیمی در زندگیمان سوالی داریم، باید ببینیم کتاب مقدس درباره آن چه می گوید. خدا هرگز ما را بر خلاف آنچه در کلامش به ما یاد داده و یا قول داده هدایت نمی کند (تیطوس فصل ۱ آیه ۲).

برای شنیدن صدای خدا، ما باید متعلق به خدا باشیم. عیسی مسیح گفت، » گوسفندان من صدای مرا می‌شناسند، من نیز ایشان را می‌شناسم و آنها بدنبال من می‌آیند » (یوحنا فصل ۱۰ آیه ۲۷). آنهاییکه صدای خدا را می شنوند آنهایی هستند که با لطف و عنایت او بوسیله ایمان به عیسی مسیح نجات یافته اند. اینها گوسفندانی هستند که صدای او را می شناسند، چون او را بعنوان شبانشان می شناسند و صدای او را تشخیص می دهند. اگر ما می خواهیم صدای خدا را تشخیص دهیم، باید متعلق به او باشیم.

ما صدای خدا را زمانی می شنویم که کتاب مقدس را مطالعه می کنیم و در کلام خدا تعمق می کنیم. هر چه بیشتر با خدا و کلام او بطور خصوصی وقت بگذرانیم، آسانتر می توانیم صدایش را تشخیص دهیم و راهنمایی های او را برای زندگیمان بفهمیم. کارمندان یک بانک برای تشخیص پول تقلبی، از نزدیک با تمام ویژگی های پول واقعی آشنا می شوند تا در برخورد با پول تقلبی به سرعت بتوانند آن را شناسایی کند. ما باید آنقدر با کلام خدا آشنا باشیم که وقتی کسی غیر از خدا با ما صحبت می کند، بتوانیم تشخیص دهیم که آن صدای خدا نیست.

درحالیکه خدا می تواند با ما با صدایی که با گوشمان بشنویم صحبت کند، اما اول از همه او از طریق کلامش صحبت می کند، و بعضی اوقات بوسیله روح القدس، وجدانمان، موقعیت ها، و از طریق مردم با ما حرف می زند. با مقایسه بین آنچه می شنویم با حقیقت کتاب مقدس، یاد می گیریم که صدای خدا را تشخیص دهیم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

Please log in using one of these methods to post your comment:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s