آیا عیسی مسیح، تنها راه رسیدن به بهشت است؟

جواب: بله عیسی مسیح تنها راه رسیدن به بهشت است. چنین ادعایی ممکن است برای افراد پُست مدرن امروزی بسیار گوش خراش و آزار دهنده باشد. ولی به هر حال، اینکه عیسی مسیح تنها راه رسیدن به بهشت می باشد، یک حقیقت است. کتاب مقدس نیز به ما می گوید که هیچ راه دیگری جز ایمان به عیسی مسیح برای دستیابی به نجات وجود ندارد. عیسی مسیح در یوحنا فصل ۱۴ آیه ۶ با زبان خودش می گوید:» راه منم، راستی منم، زندگی منم. هیچ کس نمی‌تواند به خدا برسد مگر بوسیله‌‌ء من». او تنها یک راه در بین راه های مختلف برای رسیدن به نجات نیست بلکه او تنها راه رسیدن به نجات است. هیچ فردی بر اساس شهرت، دست آوردها، دانش و یا پاک بودن و فرد خوبی بودن به نجات نمی رسد، هیچکدام این موارد باعث نجات یک انسان نخواهد شد و تنها چیزی و تنها کسی که باعث نجات انسان خواهد شد ایمان به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده می باشد.

عیسی مسیح به دلایل مختلف تنها راه رسیدن به بهشت است. عیسی مسیح توسط خداوند انتخاب شده بود تا تنها نجات دهنده باشد (اول پطرس فصل ۲ آیه ۴). عیسی مسیح تنها کسی است که از آسمان به زمین آمد و دوباره به آنجا بازگشت (یوحنا فصل ۳ آیه ۱۳). او تنها شخصی بود که در جسم یک انسان، زندگی کاملا بی نقص و عاری از گناه داشت ( عبرانیان فصل ۴ آیه ۱۵). او تنها کسی است که برای گناهان ما قربانی شد ( اول یوحنا فصل ۲ آیه ۲ ؛ عبرانیان فصل ۱۰ آیه ۲۶). او همچنین شریعت و کار پیامبران پیش از خود را تکمیل و به سرانجام رسانید ( متی فصل ۵ آیه ۱۷). او تنها کسی است که بر مرگ برای همیشه غلبه کرد(عبرانیان فصل ۲ آیه های ۱۴ تا ۱۵) او تنها میانجی بین خدا و انسان است ( اول تیموتائوس فصل ۲ آیه ۵). او تنها فردی است که خدا مقام او را به بالاترین جایگاه رسانید «به همین جهت، خدا او را بی‌نهایت سرافراز کرد و نامی به او بخشید که از هر نام دیگری والاتر است» (فیلیپیان فصل ۲ آیه ۹ ).

عیسی مسیح علاوه بر یوحنا فصل ۱۴ آیه ۶ در جاهای دیگری از انجیل نیز خود را تنها راه رسیدن به بهشت معرفی میکند. خود را به عنوان هدف ایمان معرفی می کند ( متی فصل ۷ آیه های ۲۱ تا ۲۷). او به کسانیکه به او ایمان بیاورند قول زندگی ابدی می دهد (یوحنا فصل ۳ آیه های ۱۴ تا ۱۵). خود را در ورودی معرفی می کند ( یوحنا فصل ۱۰ آیه ۷ ). خود را نان حیات معرفی می کند ( یوحنا فصل ۶ آیه ۳۵). خود را قیام و رستاخیز معرفی می کند (یوحنا فصل ۱۱ آیه ۲۵).

پطرس بسیار واضح و روشن به شورای عالی یهود اعلام می کند که عیسی مسیح تنها راه رسیدن به بهشت می باشد: «غیر از عیسی مسیح کسی نیست که بتواند ما را رستگار سازد! چون در زیر این آسمان، نام دیگری وجود ندارد که مردم بتوانند توسط آن از گناهان نجات یابند.» (اعمال رسولان فصل ۴ آیه ۱۲ ). پولس در کنیسه یهود در انطاکیه، عیسی مسیح را به عنوان تنها نجات دهنده معرفی می کند: «برادران، توجه کنید! در این عیسی برای گناهان شما امید آمرزش هست. هرکه به او ایمان آورد، از قید تمام گناهانش آزاد خواهد شد و خدا او را خوب و شایسته به حساب خواهد آورد؛ و این کاری است که شریعت یهود هرگز نمی‌تواند برای ما انجام دهد.» (اعمال رسولان فصل ۱۳ آیه های ۳۸ تا ۳۹ ). یوحنا به طور کلی به کلیسا اعلام می کند که عیسی مسیح پایه و اساس نجات و رستگاری است:» ای فرزندان، این چیزها را برای شما می‌نویسم، زیرا گناهانتان بخاطر نام عیسی مسیح آمرزیده شده است»( اول یوحنا فصل ۲ آیه ۱۲ ). هیچ کسی بجزعیسی مسیح نمی تواند گناه را ببخشد.

زندگی ابدی تنها از طریق عیسی مسیح امکان پذیر می باشد. عیسی مسیح این چنین دعا کرد:» و زندگی جاوید از این راه بدست می‌آید که تو را که خدای واقعی و بی‌نظیر هستی و عیسی مسیح را که به این جهان فرستاده‌ای، بشناسند»( یوحنا فصل ۱۷ آیه ۳ ). برای دریافت هدیه رایگان نجات از خداوند، نگاه ما باید فقط به عیسی مسیح باشد. ما باید به مرگ او بر روی صلیب برای آمرزش گناهان و سپس رستاخیز او از مردگان ایمان آوریم. » خدا چنین مقرر داشته که اگر کسی به مسیح ایمان بیاورد، از سر تقصیرات او بگذرد و او را کاملاً «بی‌گناه» بحساب آورد. همه انسانها نیز بدون توجه به مقام و یا سوابقشان، می‌توانند ازهمین راه، یعنی «ایمان به عیسی مسیح» نجات یابند»(رومیان فصل ۳ آیه ۲۲).

در مقطعی از دوران خدمت و بشارت عیسی مسیح، بسیاری از مردم به او پشت کردند و او را به امید اینکه نجات دهنده دیگری پیدا کنند، ترک کردند. مسیح از ۱۲ شاگرد خود پرسید،»شما نیز می‌خواهید بروید؟»(یوحنا فصل ۶ آیه ۶۷). اما براستی که پاسخ پطرس کاملا درست بود:» استاد، نزد که برویم؟ فقط شمایید که با سخنانتان به انسان زندگی جاوید می‌دهید. و ما ایمان آورده‌ایم و می‌دانیم که شما فرزند مقدس خدا هستید»( یوحنا فصل ۶ آیه های ۶۸ تا ۶۹ ). باشد تا ما ایمان پطرس را به همه اعلام کنیم

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

Please log in using one of these methods to post your comment:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s