در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۲۰۰ پناهجو در تلاش برای رسیدن به خاک اروپا غرق شدند

به گفته کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۲۰۰ پناهجو در تلاش برای رسیدن به خاک اروپا، به‌ویژه اسپانیا در دریای مدیترانه غرق شده‌اند. این شمار نسبت به یک سال پیش از آن کاهش نشان می‌دهد.

«محبت نیوز»- سازمان ملل متحد می‌گوید، در سال گذشته بیش از ۲۲۰۰ نفر که تلاش داشتند به صورت غیر قانونی وارد خاک اروپا شوند جان خود را در دریای مدیترانه از دست داد‌ه‌اند.

به گزارش DW، به گفته کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (آنکر)، شمار کسانی که در سال ۲۰۱۸ در تلاش برای رسیدن به خاک اروپا کشته یا مفقود شده‌اند بالغ بر ۲۲۶۲ نفر می‌شود. این تعداد یک سال پیش از آن برابر با ۳۱۳۹ نفر بود.

شمار کل کسانی که از طریق مدیترانه خود را به اروپا رساندند از ۱۷۲ هزار و ۳۰۱ نفر در سال ۲۰۱۷ به ۱۱۳هزار و ۴۸۲ نفر در سال گذشته کاهش یافته است. در سال ۲۰۱۵ این رقم از این هم بیش‌تر بود و بیش از یک میلیون نفر می‌شد.

آنکر می‌گوید، مقصد اصلی پناهجویان نیز تغییر کرده و اغلب آن‌ها خود را از دریای مدیترانه به اسپانیا رسانده‌اند. در حالی که در سال‌های پیش، مقصد اصلی آن‌ها بیش‌تر ایتالیا و یونان بود.ق شدند

نجات صدها پناهجو در روزهای گذشته

سخنگوی آنکر می‌گوید، گارد ساحلی اسپانیا تنها در دو روز نخست سال ۲۰۱۹ جان بیش از ۳۲۰ مهاجر را در دریای مدیترانه نجات داده است. در اولین روز سال جدید میلادی ۱۱۱ نفر و در دومین روز (چهارشنبه) ۲۱۴ نفر دیگر نجات یافته‌اند.

در روز دوشنبه (آخرین روز سال ۲۰۱۸) ۱۸۰ پناهجو در سواحل مالت نجات داده‌ شده‌اند که ۱۵۲ نفر از آن‌ها سوار بر یک قایق چوبی سانحه‌دیده بودند. در یک مورد دیگر نیز جان ۲۸ نفر از سرنشینان یک قایق نجات داده شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

Please log in using one of these methods to post your comment:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s