امام یک مرکز اسلامی در کانادا: تبریک گفتن «کریسمس» از قتل و زنا بدتر است!

به گفته “شیخ یونس کسردا” اگر فردی مرتکب گناهان کبیره ای چون قتل ، زنا ، رباخواری شود هنوز گناهش قابل قیاس با گناه تبریک گفتن به غیرمسلمانان در جشن های دروغین شان نیست.

شیخ یونس کسردا، امام مرکز اسلامی دارالاحسان در کانادا

«محبت نیوز»- یک روحانی مسلمان که در سخنرانی اخیرش تاکید کرده بود تبریک گفتن کریسمس گناهی بدتر از قتل است ، مدعی شد سخنانش خارج از متن تفسیر شده اند !!

به نقل از تارنمای ایرونیا، شیخ یونس کسردا ، امام مرکز اسلامی دارالاحسان در ویکتوریا طی مراسمی در روز ۲۳ دسامبر گفت :« اگر فردی مرتکب گناهان کبیره ای چون قتل ، زنا ، رباخواری شود هنوز گناهش قابل قیاس با گناه تبریک گفتن به غیرمسلمانان در جشن های دروغین شان نیست.ممکن نیست که یک مومن واقعی به خودش اجازه دهد که به مردم ( از این بابت )تبریک بگوید ….»

البته این شخصیت مذهبی در انتهای مراسم لطف خود را شامل حال کانادایی ها کرده و گفتند هرگز خواهان کشتن غیرمسلمانان نمی شوند و باید با آنها بدرستی رفتار شود !!!!

طبیعی بود که انتشار کلیپی با این مضامین در یوتیوب با واکنش شدید مسلمانان و غیر مسلمانان در رسانه های اجتماعی روبرو شود و حتی برخی او را متهم به ترویج نفرت و دشمنی در جامعه کنند.

در پنجم ژانویه و تنها چند روز بعد از انتشار کلیپ ،شیخ یونس در صفحه فیس بوک جوانان مسلمان ویکتوریا به این انتقادات پاسخ داد و گفت رسانه ها تنها بخشهایی از گفته هایش را بزرگ نمایی کرده و سعی میکنند با این راه به فروش خود اضافه کنند. او تاکید کرد پای حرفهایش می ایستد و آن را همچنان باور دارد مگر اینکه کسی به او ثابت کند اشتباه می کند!

شیخ یونس در آفریقای جنوبی متولد شده ولی ۴۵ سال است در کانادا زندگی می کند و مدتهاست در استان بریتیش کلمبیا و شهر ویکتوریا سکونت دارد.

او پیش از این در مرکز جوانان مسلمان ویکتوریا فعال بود و از سال گذشته در مرکز اسلامی دارالاحسان مشغول به کار است . هدف این مرکز خدمت به جامعه ویکتوریا با انجام فعالیتهای شاد و آموزشی و ایجاد مرکزی برای مسلمانان برای مناسبتهای اجتماعی و مذهبی و مرکز آموزش اسلامی برای کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان و همچنین محلی برای غیر مسلمانان به منظور آشنایی با اسلام اعلام شده است !!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

Please log in using one of these methods to post your comment:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s