نیایش شبانه‌روزی اعضای کلیسایی در هلند مانع از استرداد یک خانواده پناهجو شد

نیایش شبانه‌روزی در کلیسایی در هلند که برای ممانعت از استرداد یک خانواده پناهجو برپا شده بود بعد از ۹۶ روز با عفو این خانواده از سوی دولت به پایان رسید.

«محبت نیوز»- خانواده تمرازیان که پناهجوی ارمنی تبار هستند و در این کلیسا پناه گرفته اند از سوی دادگاه، حکم استرداد به کشورشان را دریافت کرده بودند.

به گزارش یورونیوز، مطابق قوانین هلند، پلیس این کشور در هنگام برگزاری نیایش حق ورود به کلیسا را ندارند و مسئولان این کلیسا که «بیت‌ئیل» نام دارد و در شهر لاهه واقع شده است با استناد به این قانون از ۲۶ اکتبر بدون توقف و بطور شبانه روزی مراسم نیایش برگزار کردند تا پلیس نتواند با ورود به این کلیسا این خانواده را دستگیر کند.

این مراسم به مدت ۲۰۰۰ ساعت ادامه داشت. کشیش الکس ویک این شیوه از نیایش را برای حمایت از این خانواده پناهجو آغاز کرد و کشیش‌های داوطلب به نوبت این کار را ادامه دادند.

در پی عفو روز چهارشنبه این خانواده پناهجو، دولت هلند اعلام کرد پرونده صدها پناهجو را مورد بازبینی قرار می دهد و احتمال می دهند که اکثریت آنها حق اقامت در هلند را دریافت کنند.

تئو هیتیما مسئول این کلیسای پروتستان به یورونیوز گفته است که «بسیار شکرگزاراست که آینده امنی برای صدها خانواده پناهجو در هلند وجود خواهد داشت.برای ماهها ما امیدمان را حفظ کردیم و اکنون این امید تحقق یافته است. ما واقعن و عمیقن تحت تاثیر فعالیت کشیش ها، داوطلب‌ها و دیگر افراد قرار گرفتیم که در این فعالیت کلیسا مشارکت کردند.»

وی همچنین افزوده است که خانواده تمرازیان از وعده های قبلی دولتی آسیب دیده اند و ما تمام اقدامات لازم را انجام می درهیم که آنها دوباره آسیب نبینند.

خانواده تمرازیان همچنین در پی این تصمیم با انتشار پیامی روی توئیتر از تمام کسانی که در این برنامه کلیسا مشارکت کردند تشکر کرده اند.

کلیسای «بیت‌ئیل» اکنون آماده می شود که فعالیت عادی‌اش را از سر بگیرد. کشیش ویک اعلام کرده است که «بعد از بیش از سه ماه، در کلیسا باز می شود.»

هنگامی که هیتیما مسئول کلیسا اعلام کرد که به همه کسانی که در نیایش سه ماهه مشارکت کردند افتخار می کند، این جمله را نیز به سخنان خود افزود که امیدوار است نیاز نباشد دوباره اقدام مشابهی انجام شود.

خانواده تمرازیان در اواسط ماه سپتامبر مطلع شدند که باید خاک هلند را ترک کنند. هایارپی، دختر ۲۱ ساله این خانواده با همرسان کردن ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی برای ماندن در هلند درخواست کمک کرد. او در آن ویدیو گفته بود: «این هفته ممکن است مرا پس از نه سال از هلند بیرون کنند. از طرف برادر و خواهرم از شما کمک می‌خواهم.»

پس از انتشار این ویدیو بود که کلیسای بیت‌ئیل به کمک این خانواده شتافت.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

Please log in using one of these methods to post your comment:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s