مقام چینی غرب را به استفاده از «مسیحیت» برای سرنگونی دولت این کشور متهم کرد!

یک مقام ارشد چین مدعی شد که غربی ها به کمک مسیحیت برای اعمال نفوذ در جامعه چین، سعی در “براندازی” دولت این کشور دارند.

«محبت نیوز»- این مقام چینی همچنین هشدار داد که مسیحیان چین باید از الگوی چین برای عمل به مذهب خود استفاده کنند.

به گزارش رویترز، قانون اساسی چین در ظاهر آزادی های مذهبی را تضمین کرده اما از زمانی که شی جینپینگ ۶ سال پیش رئیس جمهور چین شد دولت این کشور محدودیتها را برای مذاهبی در این کشور که از نظر حزب کمونیست یک چالش محسوب می شوند تشدید کرده است.

دولت چین عمدتن با کلیساهای مسیحیان در این کشور چه کاتولیک و چه پروتستان به رغم تلاشش برای بهبود روابط با واتیکان برخورد خشونت آمیز کرده است.

شو شیائوهونگ رئیس کمیته ملی “جنبش میهن پرستانه سه اصل خودکفایی کلیساهای پروتستان چین”، گفت، مسیحیت در چین با مشکلات زیادی مواجه است از جمله مشکل “نفوذ” از جانب خارجی ها و همچنین مشکل “مکانهای ملاقات خصوصی”.

او در ادامه افزود، باید تصدیق کرد که در نام جنبش ما اسم “چین” ذکر شده نه اسم “غرب”.

این مقام دولتی در امور مسیحیان چین طی سخنرانی خود خطاب به یک نهاد مشورتی پارلمان این کشور مدعی شد: نیروهای ضد چین در غرب تلاش می کنند تا از طریق مسیحیت در جامعه با ثبات چین نفوذ پیدا کرده و حتی اقدام به براندازی نظام قدرت سیاسی کشور ما کنند و این تلاش محکوم به شکست است.

وی گفت: تنها در صورتی که “لکه ننگ مذهب خارجی بودن” از مذهب مسیحیت در چین برداشته شود، پیروانش می توانند برای جامعه این کشور مفید باشند.

او ادعا نمود: ما از سپردن آن دسته از مسیحیان مایه ننگی که زیر پرچم مسیحیت در برانداختن امنیت ملی مشارکت می کنند به دستان عدالت در چین حمایت می کنیم.

شو افزود: مسیحیت در چین تنها در صورت استفاده از سنتهای فرهنگ چینی و ریشه دواندن در خاک حاصلخیز فرهنگ چینی تبدیل به یک مذهب به رسمیت شناخته شده توسط خود چینی ها می شود. مسیحیت تنها در صورت پیشبرد مداوم و به کار گیری ارزشهای اساسی سوسیالیسم می تواند تناسب واقعی با جامعه سوسیالیستی پیدا کند.

مقامهای آمریکایی عمدتن نسبت به محدودیتهای که چین بر مذاهب اعمال کرده واکنش نشان داده و چند روز پیش، سفیر امور آزادی مذهب دولت آمریکا در سفری به هنگ کنگ از پکن خواست با اذیت و آزار پیروان مذاهب پایان دهد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

Please log in using one of these methods to post your comment:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s