کلیسای انگلیس بر ایجاد همبستگی میان شهروندان این کشور تاکید کرد

کلیسای انگلیس برای تشویق به همبستگی میان مردم بر سر مساله برکسیت از مسیحیان این کشور خواسته است که دور یکدیگر جمع شوند و همزمان با نوشیدن یک فنجان چای که رسم دیرینه مردم بریتانیاست، در مورد برکسیت صحبت کنند.

جاستین ولبی، اسقف اعظم کانتربری

«محبت نیوز»- براساس رفراندوم سال ۲۰۱۶ قریب به ۵۲ درصد مردم بریتانیا به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای موافق دادند. با این حال سیاستمداران بریتانیایی هنوز به یک توافق نهایی دست نیافته‌اند.

به گزارش یورنیوز، کلیسای انگلستان معتقد است برگزاری «جلسات غیررسمی» در تعطیلات آخرین هفته مارس به مردم کمک می‌کند تا با یکدیگر یک فنجان چای بنوشند و در مورد آینده کشور گفتگو کنند.

آنها همچنین سعی دارند که با ارجاع مسیحیان به کتاب مقدس و تشویق آنان به همبستگی بیشتر با یکدیگر به شکلی از اجماع بر سر مساله برکسیت برسند.

جاستین ولبی، اسقف اعظم کانتربری با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «در آینده مردم به یاد خواهند آورد که چگونه کلیسا نقش خود در ایجاد هبستگی میان مردم را ایفا کرده است. آیا ما کسانی هستیم که برای نابودی تنش و خصومت در این کشور تلاش می کنند؟»

کلیسای انگلیس یک سند شنیداری در قالب یک بسته قابل دانلود ارائه کرده است که در آن بر گفت‌وگو میان افراد و ایجاد همبستگی میان شهروندان تاکید کرده است.

در این سند شنیداری آمده است: «باید درک کرد که این مساله ممکن است برای برخی احساسات عمیقی از جمله اضطراب و فقدان داشته باشد و برای برخی دیگر دستاورد مهمی محسوب شود. هر دو این احساسات درست هستند.»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

Please log in using one of these methods to post your comment:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s